Úvod · Chat

Chat

Restaurant na konci ynternetu (x@chat.gnulinux.cz)

Konference o GNU/Linuxu založená na rozšíření XMPP protokolu XEP-0045 na zdejším Jabber/XMPP serveru je místem pro setkávání všech příznivců tohoto báječného systém, který používá i vytváří zajímavá a pestrá komunitu uživatelů a vývojářů. V tomto debatním kroužku můžete jen příjemně strávit volný čas, ale i najít řešení právě vašeho problému, avšak prosím buďte solidní a nejdříve zkuste vyhledat odpověď například na Googlu a určitě zkoukněte manuálové stránky a dokumentaci k tomu co řešíte.

Přihlásit se můžete buď díky zdejšímu webovému přístupu a nebo pomocí jakéhokoliv XMPP klienta podporujícího rozšíření XEP-0045 (Multi-User Chat).

Konference je neustále zaznamenávána do historie, která je přístupná na webu.

Seznam lidí co se občas zastaví na pokec či idlovat naleznete v této části stránek.

UPOZORNĚNÍ: Neočekávejte okamžitou reakci od návštěvníků tohoto chatu, protože mnozí jsou přihlášeni celý den přes XMPP klienta a nesledují trvale co se děje, mnohdy pomůže oslovení účastníka jeho přezdívkou, protože to obvykle vyvolá zvukový signál na jeho počítači.

Restourant
Webový přístup

Webový přístup vám umožní vstup do konference, aniž by jste měli nějaký účet na Jabber/XMPP serveru a ani nepotřebujete XMPP klienta. Pro přihlášení stačí jen vyplnit svoji přezdívku a kliknout na tlačítko "Přihlásit!", pokud se nebude přezdívka schodovat s již nějakou použitou a máte některý s podporovaných prohlížečů, tak se po chvíli ocitnete v našem Restaurantu na konci internetu.

Přezdívka:

infoPlnou verzi tohoto webového klienta naleznete na http://www.gnulinux.cz/jappix/.

Historie Přístup k historii restaurantu naleznete na tomto místě, ale je chráněna heslem, které vám dle důvěryhodnosti sdělí v restaurantu.

Přístup přes XMPP klienta

XMPP je komunikační protokol pro posílání „rychlých zpráv“ (Instant messaging). Servery Jabber/XMPP jsou rozmístěny po celém světě na tisících počítačů. Výhodou je otevřenost protokolu a z ní vyplývající velké množství klientů a snadná implementace nových funkcí. Stejnou funkci plní komunikační protokoly po kterých komunikuje např. Icq, Msn, Skype, ale tyto protokoly jsou uzavřené, nesvobodné a tak jejich modifikace a použití s jinými než originálními klienty je komplikovaná a nikdy skoro nemožná.

Konferenční místnost neboli "Multi-User Chat" zkráceně MUC: Jedná se o rozšíření XMPP protokolu XEP-0045, které umožňuje komunikaci více uživatelů najednou ve formě jakési textové konference velmi podobné IRC nebo on-line chatům známých z webu (lide.cz, xchat.cz ...).

Údaje pro připojení přes XMPP klienta:

Uživatelé chatu I vy můžete být na seznamu, stačí když si řeknete na chatu.
Mapa webu · Přihlášení
Postaveno na Debian GNU/Linux
The Free Software Foundation   GNU Operating System   The Linux Foundation   The Linux Kernel Archives   Debian GNU/Linux